کد خبر : 2250
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰

زمینه ساز فساد در شهرداری رباط کریم

زمینه ساز فساد در شهرداری رباط کریم

زمینه ساز فساد در شهرداری رباط کریم چه کسانی با بی‌توجهی، زمینه‌ فساد در شهرداری رباط کریم را فراهم کردند؟ شورا یا شهردار؟ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز،دیگر هیچ کسی در رباط کریم نیست که ماجرای سلسه دستگیری‌های یکسال اخیر در شهرداری رباط کریم را نشنیده باشد؛ طبیعتا این‌همه دستگیری نشان می‌دهد «اتهامات»

زمینه ساز فساد در شهرداری رباط کریم

چه کسانی با بی‌توجهی، زمینه‌ فساد در شهرداری رباط کریم را فراهم کردند؟ شورا یا شهردار؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز،دیگر هیچ کسی در رباط کریم نیست که ماجرای سلسه دستگیری‌های یکسال اخیر در شهرداری رباط کریم را نشنیده باشد؛ طبیعتا این‌همه دستگیری نشان می‌دهد «اتهامات» متعددی در میان است و اگر اتهامات قابل اثبات باشد، معنی ساده این موضوع را در یک خط می‌توان گفت: احتمالا دیگ فساد و تخلف در شهرداری رباط کریم آنقدر قل زد که بالاخره سر رفت و دامن خیلی‌ها را گرفت و این قصه سر دراز خواهد داشت

در بروز این حواشی و تخلفات، افرادی به صورت مستقیم نقش داشته‌اند که حالا به عنوان متهم نام آنها مطرح می‌شود اما افرادی هم با کوتاهی در وظایف نظارتی خود زمینه‌ساز رشد این غده بدخیم شدند که اگرچه از منظر دستگاه‌های امنیتی و قضایی هنوز متهم نیستند اما باید در دادگاه افکار عمومی پاسخگوی مردم باشند.

مرسوم است که همه در زمان انجام کارهای خوب خودشان را داخل هر مجموعه ای فرو می‌کنند تا مبادا اسمشان در فهرست خوبها از قلم بیفتد اما هرگاه حرفی از خطا و تخلفی به گوش می‌رسد همه خودشان را به آن راه می‌زنند تا نکند این داستان تلخ دامنگیر آنها نیز بشود

قانون در وهله اول، بالاترین مقام هر دستگاه را در این موضوعات مسئول می‌داند، به عبارت دیگر شهردار باید اولین نفری باشد که به دو سوال پاسخ دهد: اول این که بر چه مبنایی قلم بر امضای حکم کسانی چرخاند که حالا چنین خبرهای بدی را باید از آنها بشنویم؟ دوم این که شما مشغول چه کاری بودید که آدم های زیر دست شما دست در کمانچه زدن داشتند و شما صدایشان را نشنیدید؟

اگر خوشبینانه به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم او در نظارت، کوتاهی کرده است. اما دریغ که عموم مردم غالبا نمی‌توانند خیلی هم خوشبینانه به این موضوعات نگاه کنند…

در راس همه زمینه‌سازان تخلف های اخیر،‌ باید دست‌ اشاره را به سوی شورای شهر حرکت داد. شورا به صراحت قانون (ذیل ماده 80 قانون اصلاحی شوراها) موظف به نظارت بر امور اجرایی، هزینه‌ها، درآمدها، حفظ سرمایه و منافع عمومی، حسن اجرای مصوبات و وظایف و چندین وظیفه دیگر از این قبیل است. دوره ششم شورای شهر رباط‌کریم اگر نگوییم خنثی‌ترین، باید بگوییم کم‌اثرترین شورای تاریخ رباط‌کریم است.

حالا وقت آن رسیده که اعضای شورای شهر رباط کریم بیایند و بگویند برای جلوگیری از بروز تخلفات چه کردند؟ وقتی رسانه‌های منتقد فریاد می‌زدند چرا رگ گردن شورا نجنبید و حرکت موثری شکل نگرفت؟

آنهایی که به منتقدان می‌تاختند و انگ می‌زدند و در نقش مدافعان منافع مردم فرورفته بودند بیایند و بگویند کِی نطق پیش از دستور کردند برای این موضوع تا جلوی این ماجرای تلخ گرفته شود؟

علاوه بر اینها، کسان دیگری هم کوتاهی کرده‌اند که در فرصتی دیگر به ابعاد کوتاهی‌های آنها می‌پردازیم.

#سپیده نیوز

#سمت مردم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.