کد خبر : 2078
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

بندر خشک آپرین با نام «تهران» افتتاح شد

بندر خشک آپرین با نام «تهران» افتتاح شد

بندر خشک آپرین با نام «تهران» افتتاح شد بندر خشک؛ گرفتاری هایی که گریبانگیر اسلامشهر خواهد کرد به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز؛بالاخره بعد از گذشت بیست سال ازاولین باری که نام «بندر خشک» در کنار اسلامشهر نشست، روز گذشته این بندر در ایستگاه آپرین اسلامشهر با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد. ➕

بندر خشک آپرین با نام «تهران» افتتاح شد

بندر خشک؛ گرفتاری هایی که گریبانگیر اسلامشهر خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز؛بالاخره بعد از گذشت بیست سال ازاولین باری که نام «بندر خشک» در کنار اسلامشهر نشست، روز گذشته این بندر در ایستگاه آپرین اسلامشهر با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

➕ نکته عجیبی که در آخرین لحظه تغییر کرد و هیچ کس هم واکنشی نداشت، عنوان بندر خشک آپرین بود که به نام «بندر خشک تهران» تغییر کرد.

➕ احتمال این که این تغییر به واسطه درگیری های مفصل اسلامشهر با رئیس جوان و بدخلق راه آهن ریشه گرفته باشد وجود دارد اما قطعا اگر این رئیس جوان را چهل و هشت ساعت به مردم اسلامشهر بسپارند اخلاق او کاملا حسنه و معقول خواهد شد.

➕ این که این بندر خشک قرار است تعداد بیشماری دستاورد رویایی برای مردم اسلامشهر داشته باشد بحثی نیست. یعنی اصلا نمی تواند بحثی باشد. چون هرکسی در این موضوع تشکیک کند او را در مقابل خدا و نظام قرار می‌دهند. اما همین که هیچکس این دستاوردها را تضمین نمی کند به اندازه کافی نشان دهنده دست نیافتنی بودن آنهاست. در این باره خیلی وعده ها داده شده؛ از استخدام پنج هزار نیروی بومی گرفته تا تضمیم توسعه منطقه و شعارهای دیگر.

➕ اما از همین حالا می توان گرفتاریهای این منطقه را به چشم دید. این قسمت نیازی به وعده ندارد. چون مردم از همین حالا به تدریج با پوست و جان خودشان آن را لمس خواهند کرد. حتی وعده وزیر جوان هم نمی تواند آنها را به فراموشی بکشد.

➕ همین حالا معابر اطراف این بند خشک با حضور یک کامیون قفل می شود تصور کنید بعد از راه اندازی کامل این بندر باید حداقل روزانه چهارصد تریلی به این نقطه بیایند و بروند،‌آن وقت مردم اسلامشهر از دود آنها هم نمیرند،‌از استرس حضور و ترافیک آنها خواهند مرد.

➕ اینکه بعد از گذشت بیست سال امیدواری و استفاده از ظرفیتهای اسلامشهر برای تسریع در این پروژه ،‌امروز مدیران راه آهن در دقیقه آخر نام بندر خشک را تغییر می دهند،‌ بیشتر شبیه یک بازی کودکانه است یا اینکه مسئولان اسلامشهر از ابتدا هم در این گول زدن افکار عمومی نقش داشته اند و سکوت کرده اند.

بندر خشک آپرین با نام «تهران» افتتاح شد

➕ بله حق با شماست. نام اصلا اهمیت ندارد. اگر این طور است چرا نام آپرین یا اسلامشهر را از جلوی اسم این مجموعه برداشتند؟ شما بروید اسناد و مصوبه های دولتی این بندر را مطالعه کنید ببیند آیا هرگز نامی از بند خشک تهران دیده می شود؟

بندر خشک آپرین در زمینی به مساحت 55 هکتار در بخش شمالی شهر اسلامشهر ساخته شده و ادعا می شود که قرار است از نظر اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم برای مردم این شهرستان گل و بلبل درست کند اما هنوز هیچ کس برای این ادعا تضمینی نمی دهد. همین حالا حتی یک نیروی شاغل در این بندر هم اسلامشهری نبوده و نیست!

➕ وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح این بندر که خودش آن را با نام «بندر خشک آپرین » می خواند گفت « راههای مواصلاتی این شهرستان را نیز باید توسعه بدهیم.» اما نگفت این وعده را کی و چطور قرار است به ثمر برسانند؟ دولت ما دو دهه است می خواهد کمربندی سوم تهران را از این شهر تا رباط کریم بکشد اما کشتی آن صد بار در گل نشسته است. حالا بعد از گرفتار کردن مردم اسلامشهر می خواهند جاده های این شهرستان را گسترش بدهند! زهی وعده های بی سرانجام….

➕ در مراسم افتتاح بندر خشک آگرین، محموله کشتی باری که از بندرعباس عازم این بندر شده بود شامل هفده کانتینر تخلیه و دپو شد. این روند قرار است به صورت مستمر ادامه داشته باشد. هرکدام از این کانتینرها باید با یک تریلی به نقاط مختلف حمل شود… خدا به خیر کند

#سپیده_نیوز
#سمت_مردم

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.