کد خبر : 8833
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵

شهردار اسلامشهر برای خنثی کردن توطئه ها استعفا کرد ؟ / آزمون دشوار «مفید بودن» برای شورا

شهردار اسلامشهر برای خنثی کردن توطئه ها استعفا کرد ؟ / آزمون دشوار «مفید بودن» برای شورا

شاید خلاصه ی قصه ی استعفای شهرداری این است که « تمام آنهایی که در این سه سال از نعمات شهرداری بهره مند بوده اند، حالا توهم زده اند که پول هست، حتی اگر حمیدی نباشد…»

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز ، شورای شهر اسلامشهر آن هم در دوره ششم قطعا ساده‌ترین روزهای تاریخ شورای اسلامشهر را پشت سر می گذارد.

این 9 نفر نه برای ورود به شورا چندان تلاش کردند و نه برای تصمیم سازی های شهری کاری داشتند. همه چیز مثل لقمه های آماده در دهان آنها بود و فقط بار قورت دادن را به دوش کشیدند.

 

سومین سال از این شورا بعد از سقوط رئیس دو سال اول با دردسرهای زیادی همراه بود. مهمترین دردسر از همان جایی شروع شد که دیگر قرار نبود رئیس دو سال اول به لطایف الحیل رئیس باشد. دردسرها کلید خورد و حواشی جان گرفت.

 

در نیمه های سال سوم شورای شهر همدست های تازه ای با سلیمی همراه شدند. از رضا عظیمی هم‌گروه خودش بگیرید تا مصطفی سالاریان که حالا انگار قسم رفاقت با حمیدی را برداشته بود. چرا؟ چون احتمالا دیگر مثل قبل کار رفقایش روی روال پیش نمی رفت.

 

آخرین روز سال 1402 دقیقا مثل آخرین روز سال 1399 که حسین طلا بی مقدمه و به صورت سرپایی استعفایش را در بدترین حالت ممکن تحویل رئیس وقت شورا داده بود، دکتر محسن حمیدی هم در آخرین روز سال 1402 بعد از 36 ماه تمام حضور در صدر شهرداری اسلامشهر،‌استعفای خود را تحویل رئیس شورای شهر داد. با این تفاوت که طلا در جریان توطئه ای پیچیده مجبور به این کار شد اما محسن حمیدی برای خنثی کردن توطئه ای کثیف و با اختیار کامل این کار را انجام داد.

 

این که چه توطئه ای در جریان است حتما نیاز به توضیحات مفصل دارد اما در یک خط باید فرآیندی پلید را تصویر کرد که می خواهد برای بهره مندی هرچه بیشتر از مواهب حاشیه مدیریت شهری، محسن حمیدی را برای مسلخ آماده کند.

 

خلاصه ی قصه اینجاست”« تمام آنهایی که در این سه سال از نعمات شهرداری بهره مند بوده اند، حالا توهم زده اند که پول هست، حتی اگر حمیدی نباشد…» آنها به پشتوانه شورایی فاقد تحلیل و قدرت تصمیم گیری می خواهند کار را یکسره کنند. همه ی ارکان قدرت در این بازی سهم دارند، مخصوصا آنهایی که بیشتر تاکید می کنند که در این بازی نیستند و به ظاهر بیشتر پشتیبان حمیدی هستند.

 

در این باره باید خیلی صریح تر گفت و نوشت. محسن حمیدی اشکالات بزرگی داشته اشت. اشتباهات مهمی انجام داده است. اما همانطور که بارها گفته ام، کفه ی کارهای ماندگار و اساسی او قطعا و یقینا آنقدر سنگین هست که اشکالاتش را بپوشاند.

 

امروز در آستانه ورود به آخرین سال از فعالیت شورای ششم که به خوردن لقمه های آماده مشهور شده، این شورا برخلاف تمام ایام گذشته در معرض تصمیمی مهم قرار گرفته است. حالا آنها باید در برابر سه چیز تصمیم گیری کنند: ابتدا در برابر همکاران متوهمی که دارند برای عقده گشایی یا رسیدن به آمال پوشالی خود همه چیز را آتش می زنند.

دوم در برابر آنهایی که از بیرون برایشان تصمیم می گیرند و در تمام گلوگاه ها و پیچ های خطرناک با شعار «کی بود کی بود من نبودم» همه ی اینها را تنها خواهند گذاشت اما امروز بیشترین مواهب را می برند.
سوم در برابر آینده ی شهر.

 

اگر قرار بود شهردار اسلامشهر تغییر کند باید در همان ایستگاه «استیضاح» این اتفاق رخ می داد. جایی که مدیریت شهری در نیمه های راه این دوره بود و شاید منتخب احتمالی جدید می توانست کاری بکند. اما امروز با این شورای فاقد قدرت تصمیم گیری و محورهای فشار فراوان که گزینه های عجیب الخلقه ای را برای تحمیل روی دست گرفته اند، آن هم برای زمانی کوتاه تا پایان دوره قطعا بدترین تصمیم پذیرش استعفاست.

 

شهر اسلامشهر امروز با جمعیت واقعی قریب به یک میلیون نفر و در وضعیت توسعه یافتگی متفاوت از تمامی شهرهای استان تهران، این شرایط را مرهون همین شش یا هفت سال گذشته است. بدون شک محسن حمیدی افزون بر نصف این راه را سکاندار این کشتی بوده و هست. تغییر این وضعیت بدون تردید باعث چالش شهر و سقوط شورای کنونی خواهد شد.

 

اگر امروز آنها برای کارهای شهرداری برنامه‌های تبلیغاتی درست می کنند و به نام خودشان می زنند، فردا در آستانه انتخابات دیگر چیزی برای تبلیغ نخواهند داشت.

 

این را هم باید به یاد داشته باشند که با اوضاع حاکم بر اسلامشهر، احتمالا دیگر خبری از لیست های برنده نخواهد بود که آنها باز هم دست روی دست بگذارند و یک شبه عضو شورا بشوند. این بار باید خودشان را به مردم ثابت کنند. حذف شرایط کنونی قطعا نقطه پایان آرزوهای آنها خواهد بود. مخصوصا با گزینه های کوچکی که بعضی ها برای شهردار بازی در نظر گرفته اند…

 

خیلی بیشتر از اینها باید درباره جزئیات این رویداد مهم نوشت.

 

 

 

#سپیده نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.