کد خبر : 1704
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸

چرا همه آدمها و نهادهای اسلامشهر برای حفظ این شهردار بسیج شده اند؟

چرا همه آدمها و نهادهای اسلامشهر برای حفظ این شهردار بسیج شده اند؟

عملکرد ضعیف؛ شانسِ قوی! به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز،دقیقا در نخستین روزهای دهه فجر امسال بود که یک دفعه شورای شهر احمدآباد مستوفی بدون اعلام قبلی شهردار را برکنار کرد و فردی گمنام که ظاهرا مشکلاتی هم از نظر اداری داشت به عنوان سرپرست برگزید. 🔺 این اتفاق به لحاظ زمان وقوع به

عملکرد ضعیف؛ شانسِ قوی!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز،دقیقا در نخستین روزهای دهه فجر امسال بود که یک دفعه شورای شهر احمدآباد مستوفی بدون اعلام قبلی شهردار را برکنار کرد و فردی گمنام که ظاهرا مشکلاتی هم از نظر اداری داشت به عنوان سرپرست برگزید.

🔺 این اتفاق به لحاظ زمان وقوع به گونه ای بود که بازتاب ها و واکنش های متفاوتی پیدا کرد. از نظر مشکلات قانونی هم به در بسته خورد و نتیجه ای نیافت.

🔺 البته این را بدانید که به خاطر رفتار عجیب و سوال برانگیز رئیس شورای احمدآباد و قهر او از جلسه، اصلا هیچ مصوبه و صورتجلسه‌ای در سامانه مصوبات بارگذاری نشد که لازم باشد کمیته انطباق نظری بدهد و همین امر باعث شد این تصمیم هیجانی شکست بخورد و روز از نو و روزی از نو… .

🔺 به عبارت ساده تر اصلا هزینه ای برای فرمانداری تراشیده نشد اما واکنش ها و موضع گیری ها نشان داد چه جبهه سنگینی برای حفظ محمدزاده به عنوان شهردار و ساکت کردن اعضای مخالف او به ویژه عضو تازه برگشته شکل گرفته است.

🔺 اینجا قصد داریم به چند نکته مهم اشاره کنیم که نشان می دهد تنها برنده این بازی فقط شخصی به نام ابوالفضل محمدزاده است که در یک سال اخیر لباس شهرداری را به تن کرده در حالی که خروجی حضور پرهزینه او برای مردم چیزی در حدود «هیچ» بوده است. یعنی در بهترین شرایط فقط اوضاع اسفبار گذشته را حفظ کرده و هیچ چیزی به نفع مردم و شهر تغییر نکرده است. البته آقای شهردار مدعی کارهای مهم و حیاتی بود اما تلاش های ما برای دیدن این کارها و درک آثار آن بی نتیجه ماند.

🔺 شهردار احمدآباد در یک سال گذشته کسی بوده که ترکیب او با شورای ضعیف و پرحاشیه احمدآباد مستوفی یک فاجعه ماندگار تولید کرده و ادامه آن همچنان هزینه بردار است .
و اما نکات:

1️⃣ مشکلات اساسی احمدآباد مستوفی در دوره کنونی شورای شهر زمانی کلید خورد که شورا در روزهای نخست کار خود،‌با دهن کجی به تمام توصیه ها و چشم بستن بر اشکالات اساسی گذشته، به صورت اعجاب آوری رای به انتخاب مجدد شهردار پیشین داد. کسی که هنوز هم در فهرست متهمان پرونده بزرگ تخلفات احمدآباد مستوفی است و تجربه دستگیری و ماجراهای حاشیه ای را هم در کارنامه دارد.
وقتی شورا نتوانست برای او حکم بگیرد، داستان وارد فاز تازه‌ای شد اما این بار دیگر زور شورا به انتخاب مجدد نرسید و همانجا بود که محمدزاده در دامان آنها قرار گرفت. به عبارت خیلی ساده‌تر،‌محمد زاده لقمه ای بود که دیگران برای احمدآباد گرفتند و انگار با قدرت‌های عجیب خودشان دوست دارند همچنان او را حفظ کنند.

2️⃣ شهردار احمدآباد تنها دو روزومه مهم دارد. اول این که چند سال دهیار یک روستا در شهرستان اسلامشهر بوده. دوم هم اینکه با بعضی مدیران ارشد استانداری که تصادفا بچه محل و هم‌مسلک او هستند رفاقت دارد. علاوه بر این در دوران سربازی هم توفیق فرمان‌بری از کسی را داشته که امروز صاحب الامر اسلامشهر هستند. خب همه اینها کنار همدیگر یعنی همانکه مشاهده می‌فرمایید. خروجی اندک اما شانس زیاد با ماندگاری بالا!

3️⃣ فاز دوم دعواهای احمدآباد در دور جدید از آنجایی آغاز شد که یک عضو شورای شهر توسط اداره اطلاعات و به واسطه موضوعاتی که هنوز در مرحله رسیدگی است دستگیر و به سرعت از شورا اخراج شد. اما او خیلی زود توانست با استفاده از فضای حاکم بر دیوان عدالت اداری و برخی همراهی ها دوباره به شورا برگردد. همین برگشتن مجدد باعث شد آتش خشمی که زیرخاکستر فرصتها به خواب رفته بود از جا برخیزد. برکناری شبانه شهردار محصول همین قسمت از ماجرا بود.

🔺 برکناری محمدزاده از کرسی شهرداری یک رای پنج نفره و قاطع داشت اما چون رئیس شورا مایل به سرپرستی شخص بخصوصی بود توافق حاصل نشد و به شکل قهر و به صورت عجیبی جلسه را ترک کرد تا هرچه پنبه کرده بودند رشته شود. همین خروج مبهم از جلسه بود که باعث شد خواب پریشان شهردار دوباره به خوشی تعبیر شود و فعلا بماند.

بخش دوم

4️⃣ مرحله تازه‌ای که در احمدآباد مستوفی کلید خورده باز هم وابسته به دو سوی جریان نبرد در فضای این شهر است. یک طرف قضیه جریان قدرتمند دولت و همراهی نهادها و دستگاه‌های مختلف است که با پیگیری قدرتمندانه حقوقی توانست دوباره رای بر خروج آن یک عضو خاص شورا بگیرد. طرف دیگر هم همان عضو است که این بار قافیه را باخت و همراهان او هم دیگر توان مبارزه برای حفظ او را نخواهند داشت. این بار اما قصه ای تازه در حال رقم خوردن است که امکان دارد هزینه حفظ محمدزاده را برای محافظانش بسیار بالا ببرد.

5️⃣ ظاهرا هیچکدام از این دعواها برای آرامش در احمدآباد مستوفی و ایجاد رضایتمندی در مردم این شهر نبود. همه اینها یک جنگ قدرت برای این بود که همه بفهمند « کت » تن کیست.

🔺 حالا که کم کم معلوم می‌شود کت تن کیست، صداهایی از گوشه و کنار به گوش می رسد که از حذف شهردار ناکارآمد احمدآباد همزمان با اصلاح ترکیب شورای پرحاشیه خبر می دهد. اما چه کسی می داند آنهایی که مشغول بافتن آینده ی احمدآباد هستند،‌این بار چه نقشی خواهند زد؟ این بار کدام آدم در قواره آقای محمدزاده را قرار است در دامان شورا بگذارند و باز هم یک سال عقب ماندگی و هزار داستان دیگر؟

6️⃣ یک واقعیت تلخ در احمدآباد مستوفی وجود دارد که نمی توان از آن گذشت. از آنجایی که سالها این حوزه در سیطره دار و دسته نصرت آبادی و بعضی چهره های پرحاشیه شورایی بوده و نان چربی برای بعضی ها داشته، انگار عده ای که از این قافله عقب مانده بودند حسابی عصبانی هستند. حالا که سر کلاف دست گروه دیگری افتاده می خواهند هرطور شده آنجا را در دست بگیرند. جابه جایی های آقای محمدزاده در همین یک سال ثابت می کند که ماموریت اصلی او قبل از هرکاری،‌پاکسازی آدمهایی غیرخودی بوده است. حالا چه این آدمها مربوط به شورایی ها باشند یا مربوط به صاحبان قدرت و ثروت. مساله این بوده که آنها «خودی» نیستند و اصلا موضوع« کارآمدی» آنها مطرح نبوده چرا که اگر اینگونه بود خود آقای محمدزاده حداکثر همان دهیاری بود که بود.

🔺 با تمام این تفاسیر، انشاالله که هدف از تمام این تغییرات وفشارها و حاشیه‌ها، اصلاح فجایعی است که دار و دسته قبلی رقم زده اند. اما انتخاب آدم‌هایی مثل آقای محمد زاده نشان نمی دهد که قصد از این تغییرات،‌اصلاح گذشته است. خاصه این که در روزهای اخیر گزینه هایی مطرح می شوند که اگر جلو بیایند همگی باید بلند بگوییم صد رحمت به محمدزاده… درباره آنها هم مفصل برایتان می نویسیم.

علی کریمی/#سمت مردم

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.