کد خبر : 2052
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹

ماجراهای جدید شهرداری چهاردانگه؛ این بار با نقش آفرینی «دیوان» و «تریبون نماز جمعه»

ماجراهای جدید شهرداری چهاردانگه؛  این بار با نقش آفرینی  «دیوان» و «تریبون نماز جمعه»

شهرداری چهاردانگه؛ سپیده نیوز به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز؛یک تحلیل این وسط وجود دارد که معلوم نیست درست باشد اما قطعا مهم است. بعضیها تصور می کنند که شورای شهر در تنگنای ضرب الاجل استانداری در خصوص انتخاب شهردار خواستند با انتخاب کسی که تصور می کردند حکم نمی گیرد کمی زمان بخرند.

شهرداری چهاردانگه؛ سپیده نیوز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز؛یک تحلیل این وسط وجود دارد که معلوم نیست درست باشد اما قطعا مهم است. بعضیها تصور می کنند که شورای شهر در تنگنای ضرب الاجل استانداری در خصوص انتخاب شهردار خواستند با انتخاب کسی که تصور می کردند حکم نمی گیرد کمی زمان بخرند. بر اساس این تحلیل، گفته می شود که اعضای شورا و آقای عفیفی قرار بود در همین دوران سرپرستی برنامه های ویژه خودشان را در شهر اجرا کنند. اما یک دفعه استاندار حکم شهردار منتخب را امضا کرد و همه برنامه ها به هم ریخت.

▪️ قصه های عجیب چهاردانگه اصلا بنای تمام شدن ندارد. هر هفته یک قصه جدید و هر قصه تلخ تر از قصه قبل. یک روز انتخاب پرحرف و حدیث. یک روز رد صلاحیت شهرداران انتخابی. یک روز حواشی داخلی شورا. یک روز دعوای انتخاب سرپرست شهرداری. یک روز گلایه از فرماندار. یک روز دعوای حیدری نعمتی بین اسلامشهر و چهاردانگه. حالا هم که شهردار انتخاب شده و با همت و تلاش صغیر و کبیر این شهرستان و حمایت استانداری حکم شهردار بومی آمده، یک دفعه همه نگران قانون شده اند و معرکه در معرکه راه افتاده که چه نشسته اید که قانون به فراموشی سپرده شده است. آن هم قانون جمهوری اسلامی ایران.

▪️ تا اینجای کار اصلا برای مردم و ما رسانه ها تازگی ندارد. در یک و نیم سال اخیر همواره شاهد این فضاها بوده ایم. گاهی کم رنگ تر و گاهی هم پررنگ. بعضی وقت ها هم آنقدر پررنگ شده که دیگر شور رنگها درآمده است. مثل همین موضوع اخیر.

▪️ آقای عفیفی که بعد از انتخاب شهردار هنوز داعیه دار سرپرستی شهرداری است باز هم راه افتاده به سمت دیوان که رای تازه بگیرد که شورای شهر، شهردار منتخب و قانونی خودش را کنار بگذارد تا جناب ایشان بیاید تازه سرپرست بشود و به ملت خدمت کند. یعنی از این مضحک تر می شود در این مملکت سوژه ای پیدا کرد؟ خدارا شکر که هیچکس هم نیست این بنده خدا را از خواب بیدار کند.

▪️ قصه‌ های جدید چهاردانگه زمین های تازه ای برای بروز و ظهور پیدا کرده است. زمین اول این ماجرا در یکی از شعب کاملا معروف دیوان عدالت اداری و با آرای ویژه رئیس بسیار معروف همان شعبه محترم رقم می خورد. آرایی که کاملا اختصاصی برای گل روی جناب عفیفی و در جهت نجات چهاردانگه از چاله به سمت چاهی عمیق صادر می شود. جایی که همه چیز یک قدم جلوتر رفته و رئیس محترم شعبه تعیین تکلیف های جالب می کند. آن هم برای شورایی که بالاخره تصمیم گرفته و برای چهارمین بار شهردار انتخاب کرده و برخلاف سه انتخاب قبلی این بار رسما حکم شهردار توسط استاندار صادر شده‌است.

▪️ این بار برای شورا تکلیف می کند تا ظرف چهل و هشت ساعت شهردار قانونی و رسمی را برکنار کند . احتمالا تمام این تصمیمات هم برای این است که آقای عفیفی بزرگواری بفرمایند و سرپرست شهرداری شوند تا شهر را گل و بلبل کنند. به خدا این قصه را برای هر کسی بگویید اگر شاخ درنیاورد حتما خنده روی لبهایش می ماسد.

▪️ این شعبه دیوان همان شعبه ای است که در اوج دعوای عفیفی برای حفظ کرسی سرپرستی به استانداری اعلام کرده بود که انتخاب شهردار مانعی ندارد. البته احتمالا منظورش این بوده که اگر فقط آقای عفیفی انتخاب شود مانعی ندارد!
نمی دانم اسم این همه اصرار از سوی آقای عفیفی برای «سرپرست» شدن در جایی که «شهردار قانونی» دارد یعنی چه اما معنی رای های این شعبه بخصوص دیوان حتما معنا و مفهوم خاصی دارد که فعلا ما از درک عمق آن ناتوانیم!

▪️ زمین بعدی ماجرای های چهاردانگه در تریبون نماز جمعه رقم خورد. جایی که امام جمعه ارجمند و جسور چهاردانگه به استانداری تاخت و با صراحت از برخی رفتارهای این نهاد دولتی انتقاد کرد. البته درباره شأن نزول این انتقاد نمی توان اظهار نظری کرد ولی زمان این انتقاد و همزمانی آن با رای دیوان برای آقای عفیفی اینطور به ذهن متبادر می کرد که انگار این نطق بیش از آنکه انتقاد از استانداری باشد، دوپینگ به نفع عفیفی است اما امام جمعه محترم در میان سخنان بر ضرورت حمایت از آقای واژیر به عنوان شهردار قانونی هم اشاره شد که باعث می شود بخش اول این استنباط خط بخورد. یعنی احتمال حمایت از عفیفی نیست اما چرا حالا؟ با چه هدفی؟ برای اصلاح کدام مشکل؟

▪️ البته همانطور که امام جمعه محترم در خلال خطبه خود فرمودند، ایشان قبل از رای گیری برای آقای عفیفی از کسانی که معرفی نفرمودند درباره آقای عفیفی استعلام گرفته اند و آنها هم تایید کرده اند. حالا رد شدن عفیفی باعث دلخوری امام جمعه شده است. البته ایشان هیچ جا نفرموده اند که طرف مورد استعلام ایشان چه کسی بوده و آیا ربطی به مسئول یا نهاد بررسی کننده صلاحیت آقای عفیفی داشته یا نه اما هرچه که بوده حسابی باعث دلخوری ایشان شده است. شاید جناب سنجری اصلا قصدی برای حمایت از آقای عفیفی آن هم پشت تریبون نماز جمعه نداشته اند و شاید انتقادی عمیق تر درباب رعایت قانون در استاندرای تهران مد نظرشان بوده است. اما هرچه که بوده فعلا تاثیر دیگری گذاشته است.

▪️ متاسفانه ما به عنوان رسانه از مصونیت هایی که امام جمعه عزیز برخوردار هستند برخوردار نیستیم وگرنه شاید بهتر و واضح تر می شد درباب این اظهار نظرات و آثار و البته درباب نقش و تاثیر ایشان در جریان انتخاب و صدور حکم شهردار در این مدت حرف زد .

▪️ یکی از موضوعات مهم این است که متاسفانه آقای عفیفی از سوی یکی از مراجع چهارگانه رد شده و حتی برای ایشان دوبار هم استعلام صورت گرفته و هر دو بار هم باز رد شده است. حتی به خاطر اصرارهایی از همین شهر چهاردانگه – که معلوم نیست توسط چه کسانی صورت گرفته- و به دستور استاندار پیشین تهران کمیته ای برای بررسی موضوع صلاحیت آقای عفیفی تشکیل شد و آن جا هم نتیجه ای گرفته نشد. قطعا این موضوعات را به امام جمعه گرامی چهاردانگه اطلاع نداده اند وگرنه ایشان منطقی تر از این حرفهاست که به خاطر کسی که صلاحتیش از سوی یک دستگاه رسمی جمهوری اسلامی مورد اشکال قرار گرفته بخواهد اینطور گلایه کند. حتی همان موقع یک خطای اداری جناب عفیفی هم از سوی بازرسی استانداری علنی شد که احتمالا آن را هم به امام جمعه گرامی به درستی انتقال نداده اند.

▪️ و اما ابهامی که در این میان ذهن هر مخاطبی را آشفته می کند این است که مگر همین اعضای شورا و مسئولان چهاردانگه نبودند که تصمیم گرفتند یکی از کارکنان شهرداری همین شهر را که می گفتند بومی چهاردانگه است برای تصدی مسئولیت خطیر شهرداری انتخاب کنند؟ مگر خودشان بارها به فرماندار و سایر مسئولان استان اصرار نداشتند که در صدور حکم آقای واژیر تسریع شود؟ همان موقع که خیلی ها نسبت به این انتخاب انتقاد داشتند و اتفاقا استانداری هم اصرار داشت شورای شهر کمی بیشتر بررسی کند و روی گزینه های دیگر هم فکر کند اما آنها تاکید داشتند که فقط همین آقای واژیر باید شهردار باشد و لاغیر. آن زمان خیلی هم موج «شهردار بومی» بالا گرفت و همه درباره آن صحبت می کردند.

▪️ حالا که فرماندار، مدیران کل استانداری، استاندار و حتی نماینده مجلس و دیگران همت کردند تا در کوتاه ترین زمان ممکن حکم شهردار چهاردانگه صادر شده و این شهر مظلوم بالاخره از بلاتکلیفی خارج شود، واقعا طرح این موضوعات چه معنایی دارد؟ آیا این اظهارات فقط برای انتقاد از نحوه اجرای قانون در استانداری است؟ آیا ارتباطی با برنامه آقای عفیفی برای سرپرست شدن ندارد؟

▪️ یک تحلیل این وسط وجود دارد که معلوم نیست درست باشد اما قطعا مهم است. بعضیها تصور می کنند که شورای شهر در تنگنای ضرب الاجل استانداری در خصوص انتخاب شهردار خواستند با انتخاب کسی که تصور می کردند حکم نمی گیرد کمی زمان بخرند. بر اساس این تحلیل، گفته می شود که اعضای شورا و آقای عفیفی قرار بود در همین دوران سرپرستی برنامه های ویژه خودشان را در شهر اجرا کنند.

▪️ اما یک دفعه استاندار حکم شهردار منتخب را امضا کرد و همه برنامه ها به هم ریخت. حالا از یک طرف عفیفی در تلاطم برای باطل کردن حکم شهردار و گرفتن مسئولیت سرپرستی است! از طرف دیگر امام جمعه محترم شهر هم به دنبال اصلاح روند اجرای قانون در استانداری است و در این میان شورای شهر هم ساکت و بی سر و صدا یک گوشه نشسته و تماشا می کند؛ طوری که انگار نه انگار که نقشی در این مشکلات داشته است.

▪️ این وسط چیزی که در حال از دست رفتن به نظر می رسد، فرصت برای جبران کمبودهای گذشته است. متاسفانه گره اصلی چهاردانگه در همین شهر است. کاش کسی برای باز کردنش راه اضافی نرود. با جنگ زرگری نمی شود این شهر را نجات داد. کاش یک بار همه دلسوزانه برای نجات چهاردانگه پای کار باشند.

#سپیده_نیوز
#سمت_مردم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.