کد خبر : 3119
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳

اولین نشست خبری اتاق اصناف با رونمایی از کارگردان اصلی برگزار شد

اولین نشست خبری اتاق اصناف با رونمایی از کارگردان اصلی برگزار شد

صندلی اجاره‌ای رئیس اصناف؛ به نام «جهانگیری» به کام«طارانی» به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز ،وقتی انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف تمام شد، طی ویدیوهایی به شما گفتیم که این صحنه‌آرایی یک کارگردان برجسته داشته که وحیدطارانی است و رئیس وقت اداره صمت هم به عنوان دستیار او به طراحی پرداختند. امروز میبینیم که

صندلی اجاره‌ای رئیس اصناف؛ به نام «جهانگیری» به کام«طارانی»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیده نیوز ،وقتی انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف تمام شد، طی ویدیوهایی به شما گفتیم که این صحنه‌آرایی یک کارگردان برجسته داشته که وحیدطارانی است و رئیس وقت اداره صمت هم به عنوان دستیار او به طراحی پرداختند. امروز میبینیم که بازیگران درجه‌چندم عرصه اصناف در مقابل دوربین آقای کارگردان خودشان را نشان می دهند.

به نظر شما این صندلی اجاره ای چه منافعی برای « علیرضا جهانگیر فرید» و سایر سیاهی‌لشگرهای هیئت رئیسه و کل اتاق اصناف دارد و سایر صنوف چه سودی از این نمایش سیاه‌بازی می برند؟

این که طارانی از مدل «پوتین-مدودف» برای حفاظت از سیطره بی پایان باند خودش بر اتاق اصناف و اتحادیه ها استفاده کرده اصلا جای تعجب ندارد و از چنین شخصیتی کمتر از این هم انتظار نمی رود. بالاخره مقایسه گذشته آدمها با امروز آنها نشان می دهد چه چیزهایی از بودن در یک موقعیت گیرشان آمده است و هرچه دستاوردهای یک موقعیت بیشتر باشد طبیعتا جنگیدن برای حفاظت از آن دستاوردها خونین تر می شود.

اما در این میان آن چیزی که جای شک و شبهه ایجاد می کند این است که پس آنهایی که امروز در هیئت رئیسه اتاق اصناف نشسته اند، چگونه توانسته اند حیثیت صنفی و شغلی خودشان را پای نام طارانی بگذارند و ایفاگر نقشی باشند که او نویسنده و کارگردانش بوه است؟

در میان این بازیگری های عجیب و حیرت انگیز، واقعا چه دستاوردی می توان برای امثال علیرضا جهانگیر فرید( معروف به جهانگیری) و سایر بازیگران درجه چندم نقش های کم‌رمق اتاق اصناف توصیف کرد؟

در قبال این خرج کردن از آبرو و حیثیت اجتماعی و شغلی برای رساندن طارانی و باند او به اهدافشان از چه چیزهایی قرار است امثال علیرضا جهانگیر فرید( معروف به جهانگیری) و دار و دسته جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف خرج کنند؟ چه چیزی در مقابل گیرشان خواهد آمد؟ چه چیزی عاید ده ها هزار عضو صنوف می شود؟ چه چیزی ممکن است از جیب آنها پر بکشد و به عنوان خسارت از دست برود؟

حالا که قصه به اینجا رسید و صحنه گردان اصلی خیمه شب بازی انتخابات پیشین اتاق اصناف از پشت پرده رسما خودش را بیرون انداخت، بیشتر به نظر می رسد دو برداشت باید داشت:

نخست، به رخ کشیدن قدرت یک نفره در مقابل رئیس و هیئت رئیسه کنونی اتاق اصناف است که احتمالا عین خیالشان نیست چرا که اولا میدانند با نمایش کاملی که توسط مثلث طارانی،‌ رئیس وقت اداره صمت و معاون وقت فرماندار اجرا شد توانسته اند بر این کرسی بنشینند.

البته این نمایش پیشینه‌ای قدیمی تر داشت؛ یعنی از انتخابات هیئت مدیره اتحادیه ها در دو سال گذشته کلید خورده بود که در جریان آن، پیش نیازهای نانوشته برای رئیس اتحادیه شدن دو چیز بود. یا باید خیلی زور زیادی می داشتی یا باید با طارانی و تیم او هماهنگ میشدی. رئیس شدن در اتحادیه های املاک و دیگر اتحادیه‌های همسو را یادآوری کنید تا همه چیز دوباره برایتان مرور شود وگرنه دادن کاسه و بشقاب و هدایای مسخره هیچ اثری در رئیس اتحادیه شدن هیچکس نداشت. البته که این سکوت و بی خیالی ممکن است دستاوردهای بیشتری برایشان در پشت پرده داشته باشد.

برداشت دوم این است که آقای وحید طارانی با سخنرانی مفصل در جلسه امروز به اصطلاح نشست خبری هیئت رئیسه اتاق اصناف نشان داد که متاسفانه با وجود معاون کنونی آقای فرماندار و رئیس فعلی اداره صمت، و بازسازی مثلث پیشین، همچنان کت در حوزه اصناف در تن باند طارانی است. تکلیف مدعیان اصلاح طبی در قبال طارانی روشن است. شراکت های آنها در سوژه های مختلف را بررسی کنید می فهمید که همه آنها یک آبشخور دارند. در این میان، کاش آقای فرماندار فعلی،‌ جریان سوپر انقلابی و دولت سیزدهم خیلی به خودشان فشار نیاورند. کسی که می تواند همه دستگاه‌ها را به لطایف الحیل اینگونه با خودش همراه کند، دیگر آبرو و کتی تن کسی نمی گذارد. کلاه‌ها را بالا بدهید و به دوران تازه‌ای از حکومت طارانی سلام کنید.

#سپیده_نیوز
#سمت_مردم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.