نسخه قابل چاپ

ثبت شده در: 10:58:37 1395/7/6

محمدرضا تقی خانی

واقعیتهای یک شایعه ...

چند روز پس از شکلگیری هیات رییسه جدید شورای شهر اسلامشهر، کریم نایبی رییس چهارمین سال شورای چهارم، ضمن رد شایعات و گمانهزنیهای صورت گرفته در برخی فضاهای مجازی در خصوص تصمیم شورا جهت تغییر و برکناری ناصریپور، به شهردار، معاونین و مدیران شهرداری، پیام داد که با قدرت و قوت به فعالیت خود ادامه بدهند و به شایعات بیاعتنا باشند.

محمدرضا تقیخانی

چند روز پس از شکلگیری هیات رییسه جدید شورای شهر اسلامشهر، کریم نایبی رییس چهارمین سال شورای چهارم، ضمن رد شایعات و گمانهزنیهای صورت گرفته در برخی فضاهای مجازی در خصوص تصمیم شورا جهت تغییر و برکناری ناصریپور (شهردار اسلامشهر)، به شهردار، معاونین و مدیران شهرداری، پیام داد که با قدرت و قوت به فعالیت خود ادامه بدهند و به شایعات بیاعتنا باشند.

در این خصوص چند نکته قابل ذکر است:

1- رییس شورای شهر اسلامشهر را چه شده که شایعات فضای مجازی را اینچنین جدی گرفته است؟ وی که نه به عنوان رییس سال اول دوره چهارم شورا و نه به عنوان رییس کمیسیون خدمات شهری و نه به عنوان یک عضو تا به امروز عملکردی از خود ارایه داده و نه اعلام کرده که در طی این سه سال چه گلی بر سر شورا زده و تاکنون کمترین توجهی به افکار عمومی و مطالب منتشره در رسانهها نداشته و گویا اصلا برایش مهم نبوده که در اطرافش چه میگذرد و سایرین از جمله آگاهان و کارشناسان و... در خصوص عملکرد وی و شورا چه نظری دارند، حال چه شده که شایعات فضای مجازی را اینچنین جدی گرفته است؟ و البته جالبتر اینکه طی یک حدس و گمان کاربردی، پی برده است که شهردار و معاونین و مدیران شهرداری هم این شایعات را جدی گرفتهاند؟!

2- کسانی که در بحبوحه انتخاب هیات رییسه، مستقیم و غیرمستقیم در جریان کار بودند، کم و بیش زمزمههایی از این شایعه را (تغییر مدیران شهرداری) شنیدهاند، از این رو جناب نایبی بهتر است به این ابهام پاسخ دهند که آیا این گمانهزنی در خصوص تغییر شهردار یا مدیرانش، در زمان بستن ترکیب هیات رییسه در بین اعضا مطرح و از شروط طرفین اقلیت و اکثریت بوده یا پس از پایان کار به صورت جدی شنیده شده است؟ (البته جناب نایبی چون پیشتر در طیف اقلیت فعلی بوده و هم اکنون در طیف اکثریت فعلی حضور دارند! نسبت به این موضوع از همهی اعضا آگاهتر است!).

3- انتشار شايعه تابع قوانین خاصى است. برطبق اين قوانین در رواج شايعه، اهميت موضوع و ایجاد ابهام بسیار موثر است. يعنى هرقدر اهميت موضوع براى خواننده يا شنونده بيشتر باشد و ابهامات بيشترى پيرامون موضوع وجود داشته باشد، شانس حيات و رواج شايعه بيشتر است. همچنین معمولا در آمادگي پذيرش شايعه افرادي که از لحاظ اعتماد به نفس در سطح پايينتري قرار دارند یا کسانی که از اتفاقات پيراموني خود بيخبرند، بيشتر تحت تاثير شايعه قرار ميگيرند.

جالب ماجرا آنکه بلافاصله پس از این سخنان حمایتآمیز نایبی، ناصریپور توسط مسوول روابط عمومی شهرداری این پیام حمایت را به سرعت در فضای مجازی و بیشتر گروههای تلگرامی اسلامشهر منتشر کرد، غافل از آنکه ظاهرا نمیداند جدی گرفتن هرچه بیشتر این موضوع توسط خود وی و واکنش عجولانه به آن، نزدیک به واقعیت بودن شایعه را رسانده و مشخص میکند این یک خبر میباشد نه شایعه، که هر دو طرف ماجرا - بنا به دلایلی - قصد سرپوش گذاشتن بر آن را دارند. 

4- نکته مغفول ماجرا این است که این خبر! از زبان رئیس جدید شورای شهر اسلامشهر بیان شده و گویا علیرضا ناصریپور هنوز نمیداند چقدر میتواند روی حرف جناب رییس و وعدهی حمایت وی حساب کند؟! شهردار فعلی اسلامشهر بد نیست در خصوص این قول و وعدهی حمایت، از دوستان قدیمی آقای رییس از جمله مهندس عبدیآذر و سایرین... که شب انتخاب هیات رییسه طعم واقعیِ دوستی با نایبی را چشیدند، استعلامی  کند!

5- این طور برمیآید که اگر هدف اصلی پاسخگویی به این شایعه؛ تقویت موضوع آن و اقدام عملی برای به سرپرستی گماردن برخی معاونان و منتسبان کمکفایت نباشد! (ماجرای داییجان و باقی قضایا...)! به طور حتم با هدف امتیازگیری از ناصریپور برای مهرهچینی جدید در سیستم شهرداری است.

 

6- این که آقای «حسین علی» پیامی از طرف طیف اکثریت شورا برای شهردار میبرد و رئیس جدید نیز تمایلاتش را در پاسخ به شایعات بروز میدهد! و از این طرف طیف اقلیت شش نفره نیز - علیرغم میل قلبی- پافشاری بر حمایت از شهردار دارند، نشان از واقعی بودن این شایعه و کشمکشهای دو طرف در این خصوص دارد که البته تا زمان اتمام آبستراکسیون اقلیت در جلسات تقسیم کمیسیونهای شورای شهر ادامه خواهد داشت و با پایان این ماجرا، شاهد ماجراجوییهای جدید دیگری در شورای شهر خواهیم بود.  


لینک کوتاه خبر:    http://sepidehnews.ir/Newsarticle/117/


شهردار اسلامشهرتغییر شهردار اسلامشهرهیات رئیسه شورای شهر اسلامشهرشایعهتغییر مدیران شهریفضای مجازی

اخبار مرتبط بر اساس کلیدواژه ها

نظرات شما
در حال حاضر هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است.
ثبت نظر برای این خبر
نام(اختیاری):
اطلاعات تماس(اختیاری):
نظر:
حاصل 5 + 6 :

اخبار کوتاه

معرفی چهره ها

«مرتضی تقوی» رتبه یک اسلامشهر کنکور هنر

گفت‌وگو با:

«مرتضی تقوی» رتبه یک اسلامشهر کنکور هنر

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

تریبون مردم

اول مهر و بازگشایی مدارس

پیام شهروند

اول مهر و بازگشایی مدارس

موش های خیابان باغ فیض

بی کفایتی در خدمات شهری

موش های خیابان باغ فیض

آخرین اخبار

واقعیتهای یک شایعه ... - پایگاه خبری تحلیلی سپیده خبر