نسخه قابل چاپ

ثبت شده در: 15:13:35 1395/6/16

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

«حاج علی بلندی» از آن کاسب های دوست داشتنی است که هنوز اصالت و صفای خود را حفظ کرده است. او از اصل اهل اسدآباد همدان است و با وجود این که محل کسب و کارش در محدوده شهرستان اسلامشهر قرار گرفته، هنوز ساکن همان شهر اسدآباد است. می گوید:« چهل سال است که هر هفته شنبه به اسلامشهر می آیم و آخر هفته به خانه ام در اسدآباد برمی گردم.» با این که در تهران هم خانه و زندگی دارد اما هنوز خانه اش را همان دیار قدیمی می داند.

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

دنیا کوتاه است باید کار خیر کنیم

 

«حاج علی بلندی» از آن کاسب های دوست داشتنی است که هنوز اصالت و صفای خود را حفظ کرده است. او از اصل اهل اسدآباد همدان است و با وجود این که محل کسب و کارش  در محدوده شهرستان اسلامشهر قرار گرفته، هنوز ساکن همان شهر اسدآباد است. می گوید:« چهل سال است که هر هفته شنبه به اسلامشهر می آیم و آخر هفته به خانه ام در اسدآباد برمی گردم.» با این که در تهران هم خانه و زندگی دارد اما هنوز خانه اش را همان دیار قدیمی می داند.

حاج علی بلندی تابه حال کارهای خیر زیادی انجام داده است که عمده آنها در همان شهر مادری اش شکل گرفته با این حال در اقصی نقاط کشور نیز می شود رد پایی از کارهای خیر این مرد نیک اندیش دید. او به تازگی مدرسه ای کوچک و شش کلاسه را به دانش آموزان اسلامشهری تقدیم کرده است که با توجه به نیاز شدید اسلامشهر به فضاهای آموزشی، ارزش معنوی آن بی حد و حساب است.

او در این باره می گوید:« مدتی قبل از دوستان آموزش و پرورش خواستم تا به من بگویند چه کمکی می توانم به مدارس انجام دهم و آنها هم مرا به مدرسه امام خمینی(ره) بردند و آنجا را با حجم بسیار زیاد دانش آموز نشانم دادند من هم تصمیم گرفتم برای این که کمکی به آموزش و پرورش و دانش آموزان شود فضای آموزشی  این مدرسه را توسعه بدهم.»

حالا کار خیر آقای بلندی به نتیجه رسیده و با همکاری این مرد بزرگ و آموزش و پرورش اسلامشهر، یک فضای آموزشی با آخرین استانداردهای معماری و مهندسی به فضای این مدرسه افزوده شده است تا بچه های خوب اسلامشهر که در این مدرسه درس می خوانند، سال تحصیلی جدید را با امکانات تازه ای شروع کنند.

این مرد نیکوکار تا به حال در امور مختلفی همچون تجهیز مراکز درمانی، ساخت و تجهیز مسجد و حسینیه و ساخت مدرسه و فضای آموزشی مشارکت داشته است. خودش درباره کار خیر می گوید:« دنیا خیلی کوچک است و اگر آدم بداند بعد از پایان عمر چه بلایی بر سر مال و دارایی می آید همه آن را صرف کار خیر می کند.» او اضافه می کند:« هر کسی تا وقتی که خودش زنده است باید در کار خیر مشارکت داشته باشد وگرنه بعد از پایان عمر معلوم نیست چه اتفاقی برای دارایی آدم می افتد.»

حاج علی بلندی زندگی نیکوکاری خود را به دوقسمت تقسیم کرده و می گوید:« تا سال 63 به صورت جدی به جبهه ها کمک می کردم  اما بعد از آن با توجه نیازی که برای توسعه فضاهای آموزشی احساس می شد وارد کار مدرسه سازی شدم.»

او تا سال 1375 تنها پرداخت پول نقد به ساخت مدارس کمک می کرد اما از همان سال به بعد تصمیم می گیرد شخصا مدرسه  بسازد و آن را به دانش آموزان این کشور هدیه کند. ثمره این کار شده است پنج مدرسه شش کلاسه که چهارتای آن در اسدآباد همدان بوده و یکی را هم به تازگی در اسلامشهر برای سال تحصیلی جدید تحویل داده است.

کارهای خیر آقای بلندی به همینجا ختم نمی شود بلکه او در همه گلریزان های این دو دهه جزو مهمان های ویژه بوده است. قدم های بلند او برای آزادی زندانیان، تامین جهیزیه، توسعه و ساخت مساجد و حسینیه ها در جریده عالم ثبت و ضبط شده است. او تنها در یک سال و نیم اخیر بیش از یک و نیم میلیارد تومان صرف امور خیریه کرده است و نشان می دهد قلبی طلایی در وجود این مرد بخشنده می طپد.

او می گوید:« آنهایی که مال خودشان را صرف کار خیر نمی کنند باعث دعوای وارثان می شود؛ من تصمیم گرفتم تا وقتی زنده هستم خودم شخصا بخشی از اموالم را صرف کار خیر کنم.»

البته همه 11 فرزند حاج علی خودشان دستی در کار خیر دارند و تربیت خیرخواهانه پدر، از همه آنها آدم هایی نیکوکار و بخشنده ساخته است و حالا هر کدامشان در یک نقطه از این کشور بزرگ در حال خدمت به خلق خدا هستند. دو دختر او پزشک هستند، چهار دخترش هم در سنگر تعلیم و تربیت به شغل معلمی اشتغال دارند و پسران او نیز همگی در صنف پدر حالا برای خودشان کسب و کار دارند.

حاج علی بلندی که از چهره های خوش نام در عرصه کسب و کار به شمار می رود، سالهاست که یک شرکت حمل و نقل و نمایندگی فروش خودروهای سنگین دارد و در این حوزه هم بانی کارهای خیری بوده است. حالا راننده های زیادی هستند که از سر بخشندگی های این مرد توانسته اند صاحب کامیون شوند و لقمه نان حلالی را بر سر سفره خودشان و دیگران بنشانند.

حاج علی بلندی در آخر این گفتگو می گوید:« اگر خدا بخواهد و کمک کند و عمری باقی باشد با استعانت از اهل بیت همچنان قصد کار خیر و ساخت مدرسه دارم. من مرگ را همیشه جلو چشمم می بینم و دوست دارم همیشه کار خیر کنم.» او می گوید:« انسان هرکاری که بانیت پاک انجام بدهد خدا به آن کار و زندگی برکت می دهد. من افرادی را دیده ام که کار خیر نکرده اند و همه دارایی آنها صرف مسایل دیگر شده است.»

ما هم برای آقای بلندی که در هفتاد و سومین بهار زندگی همچنان دل در گرو کار خیر و خدا پسندانه دارد آرزوی موفقیت، سربلندی و آرامش داریم.


لینک کوتاه خبر:    http://sepidehnews.ir/Newsarticle/103/


آقای بلندیخیر مدرسه سازفضای آموزشیاسلامشهرحاج علی بلندی

اخبار مرتبط بر اساس کلیدواژه ها

نظرات شما
در حال حاضر هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است.
ثبت نظر برای این خبر
نام(اختیاری):
اطلاعات تماس(اختیاری):
نظر:
حاصل 7 + 6 :

اخبار کوتاه

معرفی چهره ها

«مرتضی تقوی» رتبه یک اسلامشهر کنکور هنر

گفت‌وگو با:

«مرتضی تقوی» رتبه یک اسلامشهر کنکور هنر

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

تریبون مردم

اول مهر و بازگشایی مدارس

پیام شهروند

اول مهر و بازگشایی مدارس

موش های خیابان باغ فیض

بی کفایتی در خدمات شهری

موش های خیابان باغ فیض

آخرین اخبار

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است - پایگاه خبری تحلیلی سپیده خبر