نسخه قابل چاپ

ثبت شده در: 08:15:38 1399/6/31

بی پاسخ ماندن شایعات باعث آسیب دیدن اعتماد عمومی است

بی تفاوتی به ابهامات مردم، جفا به اعتماد آنهاست / ماجرای مرکز تعویض پلاک بهرام آباد و سکوت مسئولان

یکی دو روز است که در فضای مجازی و بیشتر در گروه های اجتماعی، مطالبی در خصوص مرکز در حال ساخت تعویض پلاک اسلامشهر در منطقه بهرام آباد زبان به زبان می چرخد و هر از گاهی اطلاعات تازه ترو عجیب تری به آن اضافه می شود

➕ یکی دو روز است که در فضای مجازی و بیشتر در گروه های اجتماعی، مطالبی در خصوص مرکز در حال ساخت تعویض پلاک اسلامشهر در منطقه بهرام آباد زبان به زبان می چرخد و هر از گاهی اطلاعات تازه ترو عجیب تری به آن اضافه می شود

 

➕ در یکی از مطالبی که پیرامون این موضوع توسط افراد ناشناس منتشر شده، ادعا شده است زمینی که برای ساخت مرکز تعویض پلاک در نظر گرفته شده، جزو سرانه ورزشی روستای بهرام آباد بوده که تحت فشار برخی افراد با تصویب شورای بهرام آباد و از طریق دهیاری در اختیار قرار گرفته است. این ادعایی است که شورای روستا و دهیاری بهرام آباد باید نسبت به آن حساس باشد و هرچه سریعتر به افکار عمومی پاسخ بدهد تا اگر این اطلاعات غلط است جلوی گسترش شایعه گرفته شود.

 

➕ ادعای اصلی مطرح شده در این مطالب، از این سخن می گوید که یک مسئول ارشد با استفاده از موقعیت خود، نه تنها برای در اختیار گذاشتن سرانه ورزشی جهت این کار اقدام کرده بلکه برای دریافت مجوز ارزشمند چنین مرکزی هم به سرمایه گذار کمک کرده است! اینها هم مطالبی هستند که اصلا سندی درباره آنها ذکر نشده است در حالی که نویسندگان این مطلب هیچ ابایی از بردن نام مسئولان نداشته اند.

 

➕ موضوع جالب تر این است که نگارندگان این مطالب مدعی هستند کسی که این زمین را در اختیار گرفته و به اصطلاح سرمایه گذار بخش خصوصی است، صاحب خانه یک مسئول آن هم در یکی از محله های تهران است که این هم در نوع خود ادعای جالبی است! این که چطور و با چه سندی ملتفت شده اند که صاحب خانه یک مسئول که در جایی دورتر از این جا زندگی می کند چه کسی است و چگونه به سرمایه گذار مرکز تعویض پلاک تبدیل شده، نشان می دهد که نگارندگان این موضوع یا علم غیب دارند -که در اسلامشهر انگار چیز عجیبی نیست- یا خبرهایی دارند که در قوطی هیچ عطاری پیدا نمی شود! 

 

➕ تا اینجای کار بیشتر شبیه شب نامه هایی است که در فضای مجازی و بدون اسم و امضا منتشر می شود. از اینطور ادعاهای بی سند در فضای رسانه های اجتماعی کرور کرور وجود دارد و هر روز هم می زاید و بیشتر می شود.

 

➕ مساله مهم اینجاست که چرا مسئولانی مثل آقای فرماندار یا دستگاه های نظارتی که درباره همه چیز بیانیه می دهند و نسبت به هر خبری واکنش های فری و سریع دارند، به سادگی از کنار این موضوعات می گذرند و برای تنویر افکار عمومی اقدام بهتری نمی کنند؟

 

➕ قطعا با بگیر و ببند و برخورد چکشی نمی شود افکار عمومی را از اشتباه درآورد. حتما لازم است نهادهای مرتبط یا مسئولانی که مورد سوال قرار می گیرند، نسبت به تشریح واقعیت مسایل اقدام کنند. بی تفاوت بودن نسبت به ابهامات اینچنینی جفا به اعتماد مردم است. واقعا یک مرکز تعویض پلاک چقدر برای مردم منافع دارد که باید بنشینیم و تماشا کنیم که چه هزینه سنگینی را به دولت و نظام تحمیل کند. اگر مسئولان خطایی در این زمینه نکرده اند، محکم و بی لکنت پاسخ این اظهارات بدون سند را بدهند. بی جواب ماندن اینگونه مطالب، نشان دهنده قوی بودن یک مسئول نیست. زمینه ای است مناسب برای رشد شایعات بزرگتر و حرف و حدیث های متفاوت تر. پس برای حفاظت از نظام و امنیت روانی مردم و اعتماد اجتماعی و صدالبته برای جلوگیری از دلسردی مدیران در جهت اجرای کارهای مهم، باید نسبت به این گونه شایعات حساس بود و در زمان مناسب پاسخ کافی داد. 

 

➕ سپیده نیوز آمادگی خود را برای انعکاس این موضوع اعلام می کند. ما یقین داریم که قطار ایستاده سنگ زده نمی شود اما نباید از سنگ هایی هم که به هر قطاری زده می شود به سادگی عبور کرد. انباشت شایعات بی جواب باعث آسیب دیدن افکار عمومی می شود.

 

ورود به کانال

سپیده نیوز


لینک کوتاه خبر:    http://sepidehnews.ir/News/9/


اسلامشهر تعویض پلاک بهرام آباد تعویض پلاک بهرام آباد

اخبار مرتبط بر اساس کلیدواژه ها

نظرات شما
در حال حاضر هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است.
ثبت نظر برای این خبر
نام(اختیاری):
اطلاعات تماس(اختیاری):
نظر:
حاصل 7 + 6 :
بی تفاوتی به ابهامات مردم، جفا به اعتماد آنهاست / ماجرای مرکز تعویض پلاک بهرام آباد و سکوت مسئولان - پایگاه خبری تحلیلی سپیده خبر