نسخه قابل چاپ

ثبت شده در: 21:21:55 1395/8/1

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در اسلامشهر مطرح کرد:

مجموع اعتبارورزشی دستگاه ها، صد برابر اعتبارات وزارت ورزش

سپیده خبر: مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: بر اساس ماده 53 قانون مقررات مالی دولت، اعتبار ورزشی پیش بینی شده برای دستگاه ها، صد برابر اعتبار وزارت ورزش است.

به گزارش سپیده خبر به نقل از ایرنا، رضا گل محمدی ظهر امروز در جلسه شورای ورزش شهرستان اسلامشهر با اشاره به قوانین موجود در راستای حمایت دستگاه ها از ورزش، گفت: ماده 53 قانون مقررات مالی دولت، همه دستگاه ها را مجاز کرده است تا یک درصد از اعتبارات خود را در زمینه ورزش هزینه کنند که بررسی های ما نشان می دهد جمع این ردیف حداقل یکصد برابر بودجه وزارت ورزش می شود.

وی در خصوص نحوه هزینه کرد این ردیف، افزود: از این میزان باید30درصد را در اختیار آموزش و پرورش و 30درصد را نیز به اداره ورزش و جوانان اختصاص بدهند و 40درصد باقی مانده را نیز صرف امور ورزشی دستگاه خود کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، نگرش مسئولان استانی را یکی از شرایط رشد ورزش دانست و تصریح کرد: قانون برای تخصیص بخشی از اعتبار دستگاه ها به ورزش مجوز داده است اما در برخی استان ها به واسطه نگرش های جدی که به مقوله ورزش وجود داشت، صرف این میزان از اعتبارات دستگاه ها به یک تکلیف تبدیل شده و ثمره آن نیز قابل مشاهده است.

گل محمدی ضمن درخواست از شورای ورزش اسلامشهر برای تصویب ضرورت محقق شدن این اعتبار در دستگاه های شهرستان، گفت: ما تقاضا می کنیم که فرماندار اسلامشهر با ابلاغ این موضوع به دستگاه های شهرستان و با هماهنگی اداره ورزش و جوانان شرایط را برای استفاده از این ظرفیت بزرگ فراهم کنند.

وی در ادامه سخنان خود از تخصیص 38 میلیارد تومان اعتبارات ملی برای توسعه ورزش استان تهران خبر داد و گفت: بخشی از این اعتبارات برای تکمیل ورزشگاه پنج هزار نفری اسلامشهر اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین با انتقاد از روش خصوصی سازی فعلی در ورزش، این شیوه را برای ورزش آسیب زا دانست و تصریح کرد: تا زمانی که قوانین فعلی لغو نشود ما ملزم به اجرای آن هستیم اما معتقدیم کمک گرفتن از بخش خصوصی در ورزش این است که صفر تا صد امور را طبق ماده 27 قانون ورزش کشور به بخش خصوصی واگذار کنیم و اداره ورزش و جوانان فقط مسئولیت نظارت را بر عهده داشته باشند.

وی افزود: صد در صد درآمدهای حاصل از محل درآمد واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی به شهرستان ها بازگردانده می شود که بخشی از آن صرف هزینه های جاری و اداری می شود و بخشی نیز برای توسعه ورزش منطقه به مصرف می رسد.

وی در پایان با اشاره به این که اداره ورزش و جوانان اعتبارات مشخصی دارد، خاطر نشان کرد: با افزوده شدن اعتبارات مربوط به ماده 53 به عنوان یک پتانسیل بزرگ، قطعا شاهد افزایش چشمگیر و چند برابر این اعتبارات خواهیم بود.

جلسه شورای ورزش شهرستان اسلامشهر ظهر امروزهمزمان با هفته تربیت بدنی، با حضورالیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران و جمعی از روسای ادارات و هیات های ورزشی در فرمانداری اسلامشهر برگزار شد.

 

 

 


لینک کوتاه خبر:    http://sepidehnews.ir/News/159/


اسلامشهر اداره ورزش و جوانان تربیت بدنی فرماندار

اخبار مرتبط بر اساس کلیدواژه ها

نظرات شما
در حال حاضر هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است.
ثبت نظر برای این خبر
نام(اختیاری):
اطلاعات تماس(اختیاری):
نظر:
حاصل 8 + 6 :

اخبار کوتاه

معرفی چهره ها

«مرتضی تقوی» رتبه یک اسلامشهر کنکور هنر

گفت‌وگو با:

«مرتضی تقوی» رتبه یک اسلامشهر کنکور هنر

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

گفتگو با حاج علی بلندی که به تازگی 6 کلاس درس به فضاهای آموزشی اسلامشهر افزوده است

تریبون مردم

اول مهر و بازگشایی مدارس

پیام شهروند

اول مهر و بازگشایی مدارس

موش های خیابان باغ فیض

بی کفایتی در خدمات شهری

موش های خیابان باغ فیض

آخرین اخبار

مجموع اعتبارورزشی دستگاه ها، صد برابر اعتبارات وزارت ورزش - پایگاه خبری تحلیلی سپیده خبر